Zbyt długie siedzenie może stać się niezdrowe i negatywnie wpływać na postawę. Pracownicy biurowi często skarżą się na bóle pleców, których przyczyną może być wielogodzinne przebywanie w pozycji siedzącej. Wiele osób przestawia się teraz na stojące biurka, aby pracować wygodniej i poprawić swoje zdrowie i samopoczucie.

Czym są biurka stojące?

Biurka stojące (lub biurka typu sit-stand) są dokładnie tym, czego można się po nich spodziewać – biurka, przy których stoisz, aby wykonywać swoją pracę. Po dostosowaniu ich do wzrostu użytkownika, są one dość wygodne do pracy. Z pewnością wyglądają inaczej niż tradycyjne biurka spotykane w biurach, ale nie zdziw się, jeśli zobaczysz jedno z nich w swoim biurze już wkrótce – stają się one coraz bardziej powszechne.

Korzyści z biurka stojącego elektrycznego dla Twojego zdrowia

Istnieje wiele pozytywnych fizycznych i psychicznych zmian przypisywanych zamianie biurka siedzącego na biurko stojące. Zmniejszenie bólu pleców i szyi jest głównym z nich. Często ludzie pochylają się, aby pisać na laptopie i patrzeć na ekran. Gdy staje się to nawykiem, zaczyna powodować ból pleców i wymaga rozciągania i ćwiczeń, aby zmniejszyć bolesność. Przejście na biurko elektryczne stojące może temu zapobiec. Jeśli ustawisz biurko w pozycji stojącej tak, aby wszystko znajdowało się na linii wzroku, nie będziesz musiał się pochylać.

Biurko elektryczne – pozytywny wpływ na zdrowie

Niektóre badania sugerują, że korzystanie z biurka elektrycznego stojącego poprawia poziom energii. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej może czasami powodować uczucie senności. Jeśli stoisz, masz większe szanse na to, że poczujesz się pełen energii i będziesz bardziej produktywny. To sprawi, że dzień pracy będzie mijał błyskawicznie!

Korzystanie z biurka stojącego może nawet obniżyć poziom cukru we krwi. Nadmierna ilość czasu spędzanego w pozycji siedzącej wiąże się z podwyższonym ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu 2, zwłaszcza jeśli często siedzisz przez długi czas po jedzeniu. Wiele osób decyduje się na stanie po jedzeniu, co jest zdrowym wyborem i stanowi ogromną zaletę biurek stojących.

Włączenie biurka stojącego do swojego życia może poprawić postawę. Stanie z przerwami w ciągu dnia pracy może pomóc wzmocnić mięśnie rdzenia, nóg, kostek i stóp. Wzmacniając te mięśnie, z czasem powoli poprawisz swoją postawę. Poprawa postawy może pomóc w zmniejszeniu bólu pleców i szyi.

Autor

  • Wykształcony w dziedzinie nauk humanistycznych. W swojej pracy skupia się nad obiegiem pieniądza w nowoczesnych gospodarkach światowych. Hobbysta kolekcjoner i gracz gier komputerowych.

Komentarze

  • umberto

    Dzięki biurku elektrycznemu nie mam już problemów z plecami. Wszystko dlatego, że wcześniej musiałem się garbić siedząc przed komputerem. Teraz moje biurko jest wyregulowane na odpowiednią wysokość i mogę siedzieć w bardziej naturalnej pozycji.

  • uncja

    Praca przy biurku może być zdrowa, pod warunkiem, że nasze biurko jest wyregulowane do odpowiedniej wysokości. Tutaj z pomocą przychodzą biurka elektryczne z regulacją wysokości. Możemy dopasować je do naszych wymagań.